EGO pro rok 2024 připravilo opět celou řadu novinek v podobě rozšíření nabídky akumulátorové zahradní techniky. ...a jak praví klasik: "Nejen prací živ je člověk.", EGO postupně proniká i do volnočasových nebo "lifestylových" aktivit a nejinak tomu bude i v příštím roce. Pojďme spolu nahlédnout pod pokličku toho, co se u EGA připravuje.

…ridery EGO doplní klasické traktory s mezinápravovým sekacím zařízením!TR4200E
Rider s nulovým poloměrem zatáčení a mimořádné manévrovací schopnosti jsou sice výborná záležitost, ale, ruku na srdce, ne každý nutně vyžaduje tyto schopnosti a ne každému vyhovuje způsob ovládání. Prostě rider je svým způsobem specifický stroj, který ocení převážně profesionálové
z komunálních služeb a velmi nároční uživatelé. Pro mnoho majitelů rozlehlých travnatých ploch je blíže klasický traktůrek se sekačkou a sběrem trávy do sběrného boxu nebo s výhozem trávy do strany. Právě takový traktor přichází do sezóny 2024. Samozřejmě i zde platí, že akumulátorový traktor EGO zcela odpovídá hlavním požadavkům majitelů rozlehlých zahrad nebo parků, či firem na údržbu trávníků, kteří se potýkají s problémem hlučnosti. Týká se to hlavně trávníků např. v zámeckých zahradách, kolonádách lázeňských měst, nemocničních areálů, škol nebo prostě v městské zástavbě nebo na zahradě rodinného domu. Všechny tyto představy a požadavky plně pokrývá traktor EGO, který se v nabídce akumulátorové zahradní techniky EGO objeví již
v příštím roce. Společnost EGO velmi pozorně naslouchá svým zákazníkům
a požadavkům trhu a přichází s alternativou k rideru Z6 v podobě zahradního traktoru, ovládaného klasicky volantem a ovládacími pedály a páčkami jako je tomu u benzínových traktorů. Prostě jako v automobilu, se kterým jezdí téměř každý. 
TR3800E-BTraktor bude dodáván ve dvou verzích a to, klasický zahradní traktor (TR3800E-B) se sekáním o šířce 98cm a sběrem trávy do sběrného boxu
o objemu 300 L nebo zahradní traktor (TR4200E) se sekáním o záběru 107cm (shodné s riderem Z6) a výhozem trávy do strany bez možnosti sběru do sběrného boxu. Oba traktory jsou opatřeny již známým inteligentním systémem napájení Peak Power.  Tato originální technologie poskytuje dostatek energie potřebné pro sekání a pojezd traktoru a jednotlivé baterie lze samozřejmě použít k napájení jiného zařízení z nabídky EGO.
Sekací zařízení je vylisováno z ocelového plechu a dva samostatně elektromotorem poháněné sekací nože zajišťují jak efektivní sekání a sběr trávy do travního boxu, tak i sekání trávy s bočním výhozem.
Přehledný LCD ovládací displej s obslužnými tlačítky je umístěn na přístrojové desce, což zaručuje pohodlné ovládání rychlosti jízdy, tak i rychlosti otáčení sekacích nožů.
Naprostou novinkou je možnost připojení na dálku pomocí EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní, což umožňuje uživateli nejenom sledovat výkon stroje ale také hlídat aktuální stav baterií tak, aby byly včas připraveny k práci.

Do příštího roku EGO vstupuje s rozšířením a inovací strojů třídy PRO X, určené primárně pro profesionály a velmi náročné uživatele. Hlavní změnou je rozšíření řady křovinořezů o verze s přímo umístěnou baterií pod motorem a zbrusu nová profesionální sekačka. Pojďme si krátce představit jedno po druhém.

...zrozena pro celodenní nasazení v nejtěžších podmínkách profesionálů!LMX5300E-SP
Čistě profesionální sekačka v nabídce EGO zatím chyběla. Teď už to není pravda a do příští sezóny EGO přichází se zcela novou akumulátorovou sekačkou třídy PRO X, pod označením LMX5300E-SP se záběrem sekámí 53cm.
byla navržena s ohledem na požadavky profesionální uživatele. Páteří sekačky je robustní podvozek odlitý z hliníkové slitiny zaručující mimořádnou odolnost, stabilitu a dlouhou životnost.
Technologie Peak Power spolu se dvěma spřaženými bateriemi EGO Power+ 56V Arc Lithium poskytují dostatek energie. Elektromotor o výkonu 1600W disponuje dostatečnou rezervou kroutícího momentu tak, aby spolehlivě utáhl sekací nůž i v náročných podmínkách LMX5300E-SP deflektorprofesionálního nasazení. Textilní sběrný box o objemu 85 L lze snadno demontovat a při použití speciálně konstruovaného deflektoru se stává se sekačky se sběrem sekačka s výhozem do strany. Funguje to fantasticky.
Sekačka je určena uživatelům, kteří požadují spolehlivé, výkonné a odolné náčiní. Celodennímu použití odpovídá i ergonomie ovládání, nastavitelná výška ovládací rukojeti a variabilní rychlost pojezdu. I zde je nově možnost připojení na dálku pomocí EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní, což umožňuje uživateli nejenom sledovat výkon a stav stroje ale také hlídat aktuální stav baterií a zbývající pracovní čas.

…už i ve variantě s baterií na stroji!
Křovinořezy a vyžínače neodmyslitelně patří do výbavy každého zahrádkáře nebo majitele domu se zahradou. I veřejná zeleň je udržována profesionály z komunálních služeb, kteří se bez křovinořezů prakticky neobejdou. V nabídce EGA se již velmi dobře zabydlely profesionální křovinořezy s napájením z velkokapacitní zádové baterie nebo klasické baterie EGO Power+ 56V Arc Lithium, nesených na zádech a připojených pomocí napájecího kabelu. Jsou ovšem situace, kdy je použití takového křovinořezu obtížné a proto EGO přichází s novinkou v podobě PRO X křovinořezu, ale s baterií EGO Power+ 56V Arc Lithium nasazenou přímo pod motorem stroje. Jinak stroj zůstává prakticky nezměněn v celé své podobě, jako je tomu u stávajích profi křovinořezů. I zde je ovšem nově možnost připojení na dálku pomocí EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní, což umožňuje uživateli nejenom sledovat výkon a stav stroje ale také hlídat aktuální stav baterií a zbývající pracovní čas.STX4500

Nový profesionální PRO X vyžínač/křovinořez s obloukovým ovládacím madlem STX4500 je zkonstruován s důrazem na výkon, životnost a ergonomii profesionálního uživatele. Strunová hlava typu „Rapid Reload“ s kroucenou strunou 2,7mm umožňuje rychlé a snadné doplnění náhradní struny bez nutnosti demontáže strunové hlavy. To znatelně zkracuje prostoje, nutné pro základní servisní údržbu stroje v provozu.
Baterie EGO Power+ 56V Arc Lithium se zde nasazuje přímo k motoru, takže odpadá nutnost použití napájecího kabelu. Ocelová hnací hřídel od motoru je uložena v pouzdrech, zalepených v tubusu z karbonových vláken. Oproti běžně používaným tubusům z hliníkových slitin, se tubus z karbonu časem neohýbá a neztrácí svůj tvar. Zůstává přitom dostatečně pružný tak, aby pohlcoval a redukoval úroveň vibrací na minimum.
BCX4500Nový křovinořez PRO XBCX4500, dokonale vyvážený stroj s komfortním ovládáním pomocí ovládacích řídítek, umožňuje každému profesionálovi s lehkostí obsloužit velké travnaté plochy. Baterie se zde nasazuje přímo k motoru, takže odpadá nutnost použití napájecího kabelu. Je plně kompatibilní se všemi bateriemi EGO Power+ 56V Arc Lithium a dokonale vyvážený pro pohodlnou celodenní práci.RTA2300_Rotocut attachment_0628_CMYK_new
Na obou modelech lze, kromě vyžínací struny a ocelového kotouče, použít pro práci také Rotocut.
Oba modely se budou dodávat v základu se strunovou hlavou, ocelovým 3-zubým kotočem a nosným postrojem.

EGO inovuje a nakukuje i mezi profi řetězové pily...

"Nejmenší z rodu". Historicky první akumulátorová pila EGO CS1400E se dočkala svého nástupce. Novinka pod označením CS1410E je tichá,CS1410E_EGOEU_CHAIN-SAW_ON-WHITE_01 lehká a snadno ovladatelná řetězová pila s lištou 35cm. Tato akumulátorová pila EGO dostala novou ergonomii
a dostatečně plní nároky na vysoký výkon, bezpečnost a pracovní komfort a je tak ideálním pomocníkem při řezání palivového dříví o průměru do 30 cm, při péči o pozemek a zahradu v domácích podmínkách. S vysokou řeznou rychlostí 20 m/s a silným elektromotorem ji nic nezastaví. Je rovněž vhodná pro řezání v uzavřených prostorech nebo v místech citlivých na hlučnost. Rychlonapínání řetězu a doplnění oleje bez nutnosti nářadí značně usnadňuje základní údržbu pily.
Pila je dodávána samostatně a pro použití je nutné baterii a nabíječku dokoupit zvlášť nebo použít z jiného stroje značky EGO. Lze však pilu pořídit i v sadě pod označením CS1411E s 2,5 Ah baterií a standardní nabíječkou.

CS2000V hobby segmentu ještě chvilku zůstaneme a zde se do nabídky EGO dostala zcela nová, velká
a výkonná pila CS2000E.
Nejvýkonnější aku řetězová pila s lištou 50cm pro domácí hobby použití. S vysokou řeznou rychlostí 25 m/s a novou ergonomií je dokonale vyvážená a snadno ovladatelná.
Na pile je umístěn LED displej, který automaticky průběžně informuje uživatele o stavu baterie s možností plynulé regulace řezné rychlosti tak, aby odpovídala aktuálním požadavkům. Na displeji je rovněž znázorněno, jestli je brzda řetězu zapnuta. Pila je vybavena řetězem 1,3 mm/0,325” který ještě umocňuje řezný výkon pily.
Pila je dodávána samostatně a pro použití je nutné baterii a nabíječku dokoupit zvlášť nebo použít
z jiného stroje značky EGO. Lze však pilu pořídit i v sadě pod označením CS2005E s 6,0 Ah baterií
a rychlonabíječkou.

Ale teď už se přesuneme o úroveň výše a nahlédneme do třídy "farmář".ProX Chainsaw
CSX5000 je zbrusu nová generace řetězových pil EGO PRO X. Svým pojetím cílí na náročné profesionální uživatele, kteří potřebují základní pilu pro dokončení náročných úkolů. Dokonalá ergonomie a  vyvážení je klíčovým prvkem, který umožňuje dlouhodobé použití při plném nasazení.
Nároční uživatelé vyžadují výkon a řeznou rychlost. Při rychlosti 30 m/s tato pila poskytuje srovnatelný výkon s benzínovými pilami dané kategorie a zároveň dává svým uživatelům jistotu se vypořádat s těmi nejnáročnějšími úkoly.
Na pile CSX5000 je využíván stejný řetěz jako na benzínových pilách dané kategorie, díky němuž je řezání rychlé a efektivní. Pila má dostatečnou rezervu výkonu tak, aby bez problému „utáhla“ i 50cm dlouhou lištu.
Tělo pily odlité z magnezia, profesionální převody a náhon řetězu a mechanicko-elektronická brzda zaručují dlouhou životnost a odolnost i v těch nejtěžších podmínkách profesionálního používání.
Na ovládací rukojeti je umístěn přehledný displej s ukazatelem důležitých provozních parametrů pily, jako jsou hladina oleje, aktuální stav baterie a nastavená pracovní rychlost.
Uživatel velmi ocení možnost připojení se k pile na dálku pomocí EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní, což umožňuje uživateli nejenom sledovat výkon a stav stroje ale také hlídat aktuální stav baterie a zbývající pracovní čas.

Trávník máme posekaný, dřevo nařezáno na polínka,
tak zbývá ještě zastřihnout živý plot a upravit rozbujelé okrasné dřeviny...HTX5300-P

Jak profesionál, tak i náročný uživatel ocení fantastickou ovladatelnost a vyváženost nových Pro X nůžek na živé ploty krátkého dosahu HTX5300-P. Možnost volby z 3 pracovních rychlostí umožní výběr optimální rychlosti kmitů pro konkrétní porost. Laserem vyříznutá, 53cm pevná lišta s diamantem broušenými břity ze všech třech stran je novinkou a znatelně přispívá k precizně čistému a přesnému střihu. Ke snížení hmotnosti a lepšímu pohlcování vibrací je zde použit hlavní nosník lišty z karbonu.

HTX5310-PANové Pro X nůžky na živé ploty HTX5310-PA s dlouhým dosahem umožňují profesionálním uživatelům udržovat rozlehlé, hluboké a vysoké křovinaté porosty s menší námahou a při bezpečném postoji na pevné zemi bez nutnosti použití žebříku. Karbonový hlavní nosník lišty je lehčí, odolnější a zároveň pružnější při pohlcování vibrací. Dlouhý karbonový tubus je podstatně lehčí a robustnější. Převodová hlava je opatřena kloubem tak, aby bylo možné lištu 53cm sklonit dle nutnosti vzhledem k povaze a způsobu střihu porostu.
Ideální pro úpravu širokých, vysokých a rozlehlých živých plotů. Variabilní rychlost s možností volby z 3 pracovních rychlostí umožní výběr optimální rychlosti kmitů pro konkrétní porost. Laserem vyříznutá lišta s diamantem broušenými břity ze všech třech stran je novinkou a znatelně přispívá k precizně čistému a přesnému střihu. Práce s tímto strojem je komfortní a snadná.

Je potřeba ještě po sobě uklidit.LBPX8000

Pro dokonalý úklid spadaného listí nebo jinak znečištěné plochy je ideálním pomocníkem výkonný fukar. EGO představuje pro příští rok profesionální PRO X zádový foukač LBPX8000 se zvětšeným maximálním průtokem vzduchu až 1360m3/h. S využitím technologie Peak Power™ - kombinací výkonu a kapacity dvou baterií EGO dosáhnete vyššího výkonu, podstatně delší pracovní doby a rychlejšího splnění daného úkolu.
Konstrukce stroje vychází z nejnovějších poznatků aerodynamiky a nový motor s dmychadlem spolehlivě zajišťují ještě větší rychlost průtoku vzduchu a větší objem.
Integrovaná komunikační EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní poskytuje uživateli na dálku aktuální informace jak o strojisamotném, tak i o stavu baterie. Nové ergonomické ovládání umocňuje příjemný pocit a pohodlné ovládání za všech podmínek použití.

…i oblast "Lifestylu" se dočká rozšíření a inovací.

PAD1800E-gigapixel-art-scale-6_00xPrvní napěťový měnič NEXUS ESCAPE PAD 1500E na 230V/50Hz o výkonu 150W byl představen v roce 2021. Nyní se dočkal svého nástupce.
Kompatibilní se všemi bateriemi EGO Power+ 56V Arc Lithium poskytuje Nexus Escape PAD1800E energii všude, kde ji potřebujete a kdykoli ji potřebujete.
Nexus Escape, je odolný měnič napětí, má zásuvku 230V/50Hz střídavého proudu a USB porty. Poskytuje flexibilní napájení pro nabíjení mobilních telefonů, notebooků, fotoaparátů, světel a dalších elektrických zařízení až do maximálního příkonu 180W. Ideální na cesty, kempování, festivaly nebo i pro využití v domácnosti. Nexus Escape je lehký, kompaktní a rozměrově dostatečně malý na to, aby se dal pohodlně nosit v batohu nebo uložit např. ve stanu.
EGO Power+ Nexus Escape má síťovou zásuvku ~230 V (180 W) a 2 porty USB umožňují nabíjet nebo napájet zařízení, jako jsou mobilní telefony, notebooky, fotoaparáty, světla a další elektrická zařízení, ať jste kdekoliv. Kompaktní a lehká konstrukce a příjemné madlo usnadňuje manipulaci a transport.

Stejně tak jako napájení spotřebičů je občas nutné si prostor pohybu dostatečně osvítit.LT0300E
K tomu výborně poslouží nové lehké, přenosné a výkonné, prizmatické LED osvětlení LT0300E, rovněž napájené jakoukoliv baterií EGO Power+ 56V Arc Lithium.
Tímto osvětlovacím tělesem si tak uživatel nastaví příjemné, "měkké" podsvětlení prostoru při klidném pobytu v přírodě, nebo i dokonalé osvětlení prostoru pro bezpečný pohyb a práci. Výhodou je volitelnost „teploty“ světla a tím širší využitelnost.
Světelný výkon lze nastavit ve 3 různých intenzitách, od 600 až po 3.000 lumenů. EGO Power+ prizmatické světlo rovněž disponuje možností volby „teploty“ světla od 2500K do 5000K pro lepší přizpůsobení se okolnostem použití. Veškeré nastavení lze ovládat mobilním telefonem pomocí EGO Connect aplikace přes Bluetooth rozhraní. Kompaktní rozměry spolu s tříbodovým stojánkem a závěsem umožňují široké spektrum použití. USB-C port umožňuje napájení nebo nabíjení jiného elektronického zařízení.

...třešnička na dortu? Je to nejvýkonnější akumulátorovou tlakovou myčku na světě.

HPW2000E_EGOEU_HIGH-PRESSURE-WASHER_MAIN_01Naprostou novinkou v nabídce je představení akumulátorové tlakové myčky. Zcela nová a inovativní AKU tlaková myčka EGO HPW2000E je kombinací vysoce efektivního tlakového mytí s nejdelší výdrží baterií na trhu. Technologie Peak Power spolu se dvěma spřaženými bateriemi EGO Power+ 56V Arc Lithium  poskytují výkonnému čerpadlu dostatek energie tak, aby bylo schopno poskytnout tlak až 200 Bar při průtoku 450 l/h.HPW2000E_EGOEU_HIGH-PRESSURE-WASHER_ON-WHITE_04
Bezdrátové ovládání z mycí pistole a výběr různých trysek vám poskytuje plnou kontrolu nad strojem a maximálně efektivní a účinný čistící výkon pro široké spektrum způsobů použití. Výhodou je možnost samonasávání vody bez nutnosti připojení k vodovodnímu rozvodu. Prostě ideální, plně autonomní "stroj do terénu".
Příplatkové příslušenství potom rozšiřuje další, specifické možnosti použití stroje. EGO Power+ tlaková myčka je vybavena řadou trysek pro každý způsob mytí.
Všechny trysky jsou opatřeny bajonetovým zámkem, který umožňuje rychlou a snadnou výměnu. Konstrukce každé z trysek je optimalizována a tvaruje proud vody tak, aby odpovídal konkrétnímu způsobu mytí a zabraňoval atomizaci vody, tzn. rozprašování vody v podobě mikročástic vodní mlhy.

...akumulátorové stroje jsou napájeny bateriemi. Ty je ovšem nutno nabíjet a pokud možno rychle. Hlavně pro profesionály.

Pro profesionální použití, s cílem připravit baterie pro napájení strojů na celou pracovní směnu, byl vyvinut zcela nový nabíjecí systém PRO X.
V kombinaci s novou profi nabíječkou EGO Pro X 1600W, můžete nabíjet baterie v celkové kapacitě více než 250Ah přes noc tak, aby baterie byly připraveny na práci na další den.
EGO Pro X profi nabíječka je vybavena Bluetooth a WiFi připojením, které slouží k poskytování všech potřebných informací pro správu flotily strojů kategorie Pro X – poskytování dat ze všech stanovených produktů EGO a fyzicky připojené nabíjecí periferie.
EGO 1600W Pro X profi nabíječka byla navržena pro připojení ke stávající 230V/50Hz síti, takže není třeba nijak upravovat či přizpůsobovat instalaci napájení z veřejné sítě.PGX1400PB_DC-DC_EGOEU_POWER-BANK_ON-WHITE_08

Přenosná "nabíjecí powerbanka" PGX1400PB umožňuje profesionálním uživatelům super rychlé a účinné dobití baterií na celý pracovní den a snižuje tak nutnost používání více baterií. Jako nabíjecí zdroj zde slouží vysokokapacitní baterie 40Ah pod označením HC2240T. Díky této nabíjecí powerbance rychla a spolehlivě nabijete 2 baterie EGO Power+ 56V Arc Lithium aniž byste potřebovaly přípojku elektrické energie. Ideální pro použití v terénu.

PGX1600E-H_EGOEU_CHARGER_MAIN_01Pro standardní nabíjení baterií na příští směnu slouží PGX1600E-H profi rychlonabíječka, která společně s 3-místným nabíjecím adaptéremPGX300D PGX3000D nabije 3 baterie EGO Power+ 56V Arc Lithium současně. V této soustavě lze za sebe řadit i více nabíjecích adaptérů a nabíjet i násobně více baterií současně. Nabíjecí energie více než 250Ah dokáže nabít přes noc všechny baterie pro další celodenní pracovní směnu.

 

…a závěrem?
Značka EGO patří k největším a nejpokrokovějším výrobcům akumulátorové zahradní techniky na světě. Každý rok Vám přináší nové, modernější a výkonnější stroje.